Jesień teatralna 2015

 

Zamojski Dom Kultury zaprasza na Jesień Teatralną. W programie trzy doskonałe spektakle: Ostatnia miłość – wzruszająca, ale też zabawna opowieść o miłości Harrego i Etel,  Tata ma kota (albo Poczytaj mi tato) – historie pięciu mężczyzn, którzy stracili opiekę nad swoimi dziećmi oraz Mayday – brawurowa komedia o przypadkach londyńskiego taksówkarza bigamisty. Program...

11 września 2015 godz. 18.00 Zamojski Dom Kultury
Ostatnia miłość  - Fundacja Kresy 2000 w Nadrzeczu  
tekst: Walery Muchariamow na podstawie “Późnej Miłości” I.B. Singera
reżyseria: Samuel Atzmon Wircer

obsada:
Harry Bendiner: Samuel Atzmon –Wircer
Etel Brokeles: Alicja Jachiewicz
Mark Terciwer: Stefan Szmidt              
Chawa: Ewa Kozłowska


Ostatnia miłość jest tragikomedią przedstawiającą losy czworga mieszkańców nowojorskiej kamienicy. Harry Bendiner - główny bohater ma 82 lata, jest polskim Żydem doświadczonym przez los w czasach Holokaustu. Dziś wiedzie dostatnie i bezstresowe życie w towarzystwie swojego sekretarza, zresztą jedynego przyjaciela. Kiedy do apartamentu obok wprowadza się bogata i piękna wdowa, bohater traci głowę. Zakochuje się i po jednej rozmowie z kobietą, składa małżeńską propozycję. Zbyt piękne, aby było prawdziwe?

Światowa premiera sztuki odbyła się w 2005 roku w Izraelu. Główną rolę zagrał wówczas Samuel Atzmon Wircer (założyciel i wieloletni dyrektor Teatru Yiddishpiel w Tel Awiwie), który po blisko dziesięciu latach wystąpił także w polskiej prapremierze w Biłgoraju.

 

14 października 2015 godz. 18.00  Zamojski Dom Kultury
Tata ma kota (albo Poczytaj mi tato) -  Scena Prapremier InVitro            
scenariusz: Szymon Bogacz
reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski

obsada: Arkadiusz Cyran, Dariusz Jeż, Jan Nowicki, Przemysław Sadowski, Jarosław Tomica, Karol Wróblewski.

Opowieść o grupie mężczyzn, którzy stracili opiekę nad swoimi dziećmi. Chcą jednak brać udział w ich wychowywaniu, mimo że rozstali się z matkami dzieci. Mężczyźni, w przebraniach chłopców, w cieniu dominującej figury kobiety, analizują swoją sytuację, pytają, co poszło nie tak, gdzie popełnili błąd. Widz zostaje tym samym wciągnięty w relacje między matką a ojcem i wspólnie z bohaterami szuka odpowiedzi na pytanie, gdzie w takich sytuacjach jest miejsce na dobro dziecka.
Spektakl jest spojrzeniem na problem rozpadających się małżeństw i dzieci, do których ojcowie zazwyczaj tracą swoje naturalne prawa. Mimo, że męski punkt widzenia na pewno do radosnych nie należy, sztuka Bogacza jest przede wszystkim… komedią. Bo tylko przez śmiech ojcowie mogą oswoić swój tragicznie śmieszny los.

Spektakle Ostatnia miłość i Tata ma kota (albo Poczytaj mi tato) będą prezentowane w programie Teatr Polska.
TEATR POLSKA ma na celu ułatwianie dostępu do oferty teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji przedstawień w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

Program TEATR POLSKA 2015 trwa od 29 lipca do 5 grudnia 2015 roku, w tegorocznym programie 18 spektakli zostanie zaprezentowanych 174 razy w 87 miejscowościach.
TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl

27 listopada 2015 godz.18.00 Zamojski Dom Kultury
Mayday - Teatr Ziemi Chełmskiej
oryginalny tytuł: Run for your wife
autor: Ray Conney
reżyseria: Bogusław Byrski
obsada:
Barbara: Agnieszka Szkoda
Mary: Barbara Szarwiło
John Smith: Łukasz Szymanek
Stanley Gardner: Sławoj Czarnota
Inspektor Troughton: Zbigniew Moskal
Inspektor Porterhouse: Andrzej Kuczura
Bobby Franklin: Bartosz Siwek
Reporter: Sebastian Jakimiuk

Sztuka opisuje historię londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami. Na skutek wypadku ulicznego jego tajemnica wychodzi na jaw, wywołując lawinę komplikacji. Bohater miota się, usiłując ukryć podwójne życie przed małżonkami, mediami i policją. Znakomity komizm sytuacji fabularnych i języka sprawia, że „Mayday” od kilkudziesięciu lat rozśmiesza publiczność na całym świecie.


Bilet na jeden spektakl – 20 zł lub karnet na 3 spektakle Jesieni Teatralnej – 40
Bilety i karnety w ZDK od 25 sierpnia 2015.

 

warsztaty zwierzyniec

Kalendarz

<<  Wrzesień 2017  >>
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Imprezy

Has no content to show!

Przerwa reklamowa

CKF - Trailery

Scroll to top